دانستنی های مورگاریز

تاریخچه همبرگر

ادعا و روایات زیادی در مورد تاریخچه ساندویچ همبرگر و منشاء به وجود آمدن وجود دارد که البته هیچ کدام قطعی و دقیق نیستند. مورخان معتقدند که قدمت مصرف گوشت چرخ کرده به سوارکاران مغول برمی گردد و در قرن ۱۳ این غذا راه خود را به روسیه باز کرد و به استیک تارتار شهرت پیدا کرد. از طریق تجارت و مبادلاتی که از طریق دریای بالتیک صورت می گرفت این روش مصرف گوشت چرخ کرده خام به شهر هامبورگ آلمان راه پیدا کرد. آلمانی ها تغییراتی در این غذا دادند و آن را سرخ می کردند یا به آن سوسیس اصافه می کردند. به این ترتیب این غذا که از گوشت چرخ کرده تهیه می شد تا قرن ۱۷  به غذایی محبوب در آلمان تبدیل شده بود. با این حال اولین سند و نوشته در مورد ساندویچ همبرگر به کتاب آشپزی «هنر آشپزی جامع و کامل نوشته حنا گلاس بر می گردد که در سال ۱۷۶۳ منتشر شده است. در این کتاب از سوسیس همبرگر دودی صحبت می شود که از گوشت گاو چرخ کرده تهیه می شود که با فلفل، نمک، میخک، جوز هندی، سیر و … مزه دار شده است. در سال ۱۸۰۲ دیکشنری انگلیسی آکسفورد اصطلاح استیک هامبورگ یا همبرگ را اضافه کرد که از تکه ای کوشت چرخ کرده نمکی و دودی شده همراه با پیاز و دو تکه نان تهیه میشد.

غذاهای دودی و نمک سود شده به ویژه برای دریانوردان و مسافرانی که مدت های طولانی در کشتی و سفر بودند مناسب بود. به همین دلیل در قرن ۱۸ استیک هامبورگ راه خود را از طریق دریا به سرتاسر دریای آتلانتیک باز کرد. کشتی هایی که در مسیر هامبورگ و آمریکا تردد می کردند هزاران مهاجر آلمانی و هامبورگی را به دنیای جدید آمریکا رساندند و به زودی شیوه تهیه گوشت چرخ کرده هامبورگی در نیویورک رایج شد و رستوران های متعددی به ارائه ساندویچ همبرگر یا استیک هامبورگی پرداختند.

اما چه شد که استیک هامبورگی کم کم به ساندویچ محبوب و لذیذ همبرگر امروزی تبدیل شد؟ سوالی که تقریبا برای آن جوابی وجود ندارد این است که چه کسی اولین بار استیک همبرگر را لای دو تکه نان قرار داد و همراه با مخلفات و سبزیجات آن را به ساندویچ همبرگر امروزی تبدیل کرد؟ در این مورد هم فرضیه ها و داستان های متعددی وجود دارد. بر اساس کتابخانه کنگره، لوئیس لانچ در نیو هِون کنتیکت برای اولین بار در سال ۱۸۹۵ استیک همبرگر را لای دو تکه نان قرار داده است. داستان دیگر می گوید که تاریخچه ساندویچ همبرگر به یک دهه قبل و ویسکونسین بر می گردد. روایت دیگری هم بر این باور است که در سال ۱۸۸۵ یک رستوران که فروش زیادی نداشت برای افزایش مشتری ابتکار عمل به خرج داد و استیک گوشت را لای دو تکه نان قرار دارد تا غذایی قابل حمل و فوری باشد. تاریخچه شکل گیری ساندویچ همبرگر هرچه باشد و هرکس که برای اولین بار این خلاقیت را انجام داده باشد در نهایت این ساندویچ  به سرعت محبوبیت پیدا کرد. در سال ۱۹۰۴ ساندویچ همبرگر به طور رسمی در نمایشگاه جهانی سنت لوئیس ارائه شد و در سال ۱۹۱۶ والتر اندرسون، سرآشپز مشهور کانزاسی نان ویژه ساندویچ همبرگر را تولید کرد. ۵ سال بعد این سرآشپز رستوران وایت کاسل را افتتاح کرد و به این ترتیب اولین رستوران زنجیره ای ویژه برگر و ساندویچ همبرگر در دنیا به وجود آمد!

گرانترین همبرگر جهان

معمولا همبرگرها قیمت بسیار بالایی ندارند. برای مثال می توان از یک ساندویچ فروشی یک همبرگر را با مقداری سیب زمینی و دیگر اضافات همراه با یک نوشابه به قیمتی کمتر از ۱۰ دلار خرید. اما برخی رستوران های مشهور این قانون را به کلی تغییر داده اند و با استفاده از ترکیباتی مانند گوشت خرچنگ دریایی، جگر چرب و حتی سس باربکیو که با دانه های قهوه کوپی لوواک (Kopi Luwak coffee beans) تولید شده است قیمت همبرگر را به ارقام سرسام آوری رسانده اند.

اگر چه این کار باعث رقابت هایی بین رستوران ها شده که قیمت یک همبرگر را تا چند صد دلار افزایش داده است به نظر می رسد کسی نتواند رکورد ۱۰٫۰۰۰ دلاری ارائه شده در مراسم یادبود یوسوشال دات نت (USocial.net) را به این زودی ها بشکند. در این همبرگر خانگی که برای مقاصد خیریه به فروش رسید از گوشت گاو نژاد ژاپنی وَگیو (Wagyu)، قارچ دنبلان (truffle) و یک برگ طلای ۲۴ قیراطی استفاده شده بود. اما عجیب ترین ترکیب به کار رفته در این همبرگر یک نوع ژامبون اسپانیایی به نام  jamón ibérico بود که از گوشت ران خوک های سیاه گرجی که تنها از میوه درخت بلوط تغذیه کرده اند تشکیل شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *